Showing all 10 results

Caj MATCHA

L2.690

Caj MATCHA

Dobesohu me Matcha!

100% Organike

Sasia: 50ml

 • Parandalon kancerin
 • Tret dhjamin e tepert
 • Detosifikon trupin
 • Ul kolesterolin
 • Rrit imunitetin
 • Stimulon metabolizmin
 • Rrit nivelet e energjise
 • Permirson humorin
 • Rrit perqendrimin
 • Rinon lekuren

Perdorimi: Ne nje filxhan caji me uje te nxehte hidhni nje luge kafe pluhur Matcha. Perziejeni mire derisa te krijohet si shkume dhe pini dy here ne dite nga nje filxhan.

Kolagjen Plus Q10

L2.190

MICRO-COLLAGEN
Kombinimi i cilesise se larte te kolagjenit plus koenximit Q10 dhe vitaminave A-C-E ndihmon ne menyre dramatike rigjallerimin e lekures. Studimet klinike tregojne qe rezultatet e trajtimit te lekures me kolagjen jan te mahnitshme. Ky produkt ka ne perberje ekstrakte nga pema e jetes dhe ben te mundur qe lekura te fitoje qendrueshmerine dhe te mbaje hidratim gjate 24 oreve. I jep butesi lekures dhe e ben ate si lekure bebeje, Micro Collagen e hidraton dhe e ushqen lekuren tuaj ne menyren me efektive te mundshme. Nese doni qe lekura juaj te jete shendritshme, e qendrueshme, e bute dhe e paster nga njollat ka vetem nje zjedhje micro-Collagen. Micro-Collagen rikthen elasticitetin ne lekure, redukton gradualisht rrudhat dhe nxit energjine per qelizat, krijon qeliza te reja, pastron qelizat e vdekura te cilat behen shkak per shume probleme dhe riparon qelizat e demtuara. Micro-Collagen gjithashtu zbardhon lekuren dhe e ben rrezatuese. Kombinimi i mikro kolagjenit me Q10 dhe vitaminat A-C-E + ekstraktet nga pema e jetes ndihmojne per te mbushur gropat e vogla dhe per te reduktuar rrudhat sepse krijojne dhe terheqje te lekures. Kolagjeni eshte nje proteine shume e rendesishme per trupin. Nese nuk do te llogarisnim ujin sasia e kolagjenit do te perbente 75% ne trupin tone. Eshte me shume rendesi qe te aplikohet kolagjeni ne lekure sepse ngadaleson plakjen e saj.

 • Kolagjeni: Mbron lekuren nga plakja, pastron shenjat dhe pikat e vogla dhe te erreta, minimizon poret, zbardhon dhe zbut lekuren.
 • Koenximi Q10: Punon per te reduktuar rrathet e zeza dhe rrudhat tek syte, ndihmon ne reduktimin e shenjave gjithashtu.
 • Vitamina A: Ka aftësinë për të stimuluar prodhimin e kolagjenit në lëkurë, riparon indet, largon thatesine, ndihmon ne reduktimin e puçrave.
 • Vitamina C: Ka aftësinë për të luftuar radikalet e lira, rrit prodhimin e kolagjenit në lëkurë, mbron nga rrezet UV.

Krem i Acidit Hialuronik

L2.290

Krem Acidit Hialuronik

Përfitimet kundra plakjes të acidit hyaluronik!

Linja Hyaluron bazohet në efektin e provuar pozitiv të acidit hialuronik në trajtimin e lëkurës kundër rrudhave .

Karakteristikat hidratuese të acidit hyaluronik janë shumë të rëndësishme kur flitet për plakjen e lëkurës.

Në moshë të re, lëkura mund të mbahet ndaj ujit dhe të rifitoj një balancë të hidratimit, por e humbet këtë aftësi me kalimin e viteve.

Rezultati është humbja e dukshme e elasticitetit dhe pastaj thuaju “hello” rrudhave !

 

 • Krem dite i acidit hialuronik:
 • Hidraton në mënyrë optimale lëkurën,
 • Rrit elasticitetin e lëkurës,
 • Zvogëlon pamjen e rrudhave.
 • Me efektin e tij antioksidues, ngadalëson procesin e plakjes dhe formimin e rrudhave të reja.
 • Pa paraben
 • Sasia: 50 ml

Krem me Kollagjen dhe Qumesht

L1.490

COLLAGEN FACIAL MILK

Krem me Kollagjen dhe Qumesht

Qumshti esht perdorur per shekuj me rralle si nje produkt bukurije . Kombinimi i tij me kolagjen ben te mundur arritjen e nje rezultati perfekt.

 • Sasia 150 ml
 • Krijon elasticitetin e munguar ne lekure , me mineralet e detit te vdekur , vajra esencial dhe vitamina
 • Pastrim i thelle i lekures dhe per nje lekure me te bute dhe me shkelqim
 • Siguron zbutje të lëkurës së thatë dhe hidratim
 • Zbardhues & zbutës
 • Kundër plakjes së lëkurës
 • Ushqyes & hidratues

Përdorimi:
Aplikoni një sasi të vogël në lëkurë, masazhojeni butësisht që të asorbohet lehtë. Për rezultat të mirë aplikojeni rregullisht (2 herë në ditë, mëngjes & mbrëmje).

Pastrues per Fytyren GEMEI

L1.290

Pastrues per Fytyren GEMEI

 • Hiqni pushin e fytyrës për një rezultat më të mirë make-up.
 • Mënyrë e sigurt dhe e shpejtë për të hequr qimet e fytyres.
 • Heq lehtësisht qimet edhe më të vogla.
 • E lë lëkurën të butë
 • Ideale për të gjitha llojet e lëkurës
 • Përdorni në buzë, mjekër, faqe.
 • Tensioni: 220v
 • Frekuenca: 50 / 60HZ
 • Fuqia: 3W

Serumi Derma-Gold me Grimca Ari

L1.490

Serumi Derma-Gold me Grimca Ari

 • Sasia 100ml
 • Zbardhues, ndricues i lekures
 • Hidratues i lekures
 • Zbut dhe hidraton lekuren
 • Aktivizon qelizat epidermale
 • Rigjenerues i lëkurës
 • E tërheq lëkurën, largon rrudhat
 • Për të bërë lëkurën e pastër

 

Seti Agarta

L3.400

Pse kremi Agarta?

 • Krem Natyral
 • Krem Parafinë
 • Nuk përmban PARABEN.
 • Produkte të cilësisë së parë natyral, origjinal bio ORGANIK 100%

Seti Kozmetik Chamos ACACI

L7.500

Seti Kozmetik Chamos ACACI

 • Tonik kundër rrudhave me ekstraktin e kërmilli
 • Locion kundër rrudhave me ekstraktin e kërmilli
 • Krem me mukozë kërmilli
 • Serum për pastrimin e fytyrës
 • Krem për sytë anti rrudhë me mukozë kërmilli

Kjo është Bukuria që Ju mungon! 

Këshilla: – Të ruhet në ambjent të thatë larg lagështirës, dritës & nxehtësisë.

Produktet janë të cilësisë së parë natyral, origjinal bio ORGANIK 100%

Uje Trendafili Hedera Vita

L1.490

Ujë trëndafili by Hedera Vita

I pasur me vitamina A, C dhe E dhe antioksidantë. Uji i trëndafilit ndihmon me hidratimin, rigjeneron lëkurën dhe është i pasur me antioksidantë, veçanërisht i mirë për lëkurën e ndjeshme.

 • Ruan gjallërinë
 • Ndriçon fytyrën
 • Tonifikon dhe freskon lëkurën
 • Ushqen dhe rigjeneron
 • Parandalon shfaqjen e rudhave
 • Ndihmon në mbylljen e poreve të zmadhuara